ALARM PANELİ

Tesisattaki basıncını ve santralların 24 saat durumunu gösteren ayrıca herhangi bir problem durumunda sesli ve görsel alarm veren cihazlardır. MAS300-500 & ERY 5000 olmak üzere 2 farklı model olarak üretilmektedir. ERY 5000 modeli alarm panelleri bir bilgisayara bağlanarak internet üzerinden yada ağ içinde uzaktan müdahale imkanı sağlayabilecek özelliğe sahiptir.

MAS300 & MAS500 ALARM PANELİ
MAS300 & MAS500 olmak üzere 2 farklı tip olarak üretilmektedir. MAS 300 2 ve 3 gazlı bölümler için kullanılmaktadır. MAS500 ise 4 ve 5 bölümler için kullanılmaktadır. Alarm panelleri üzerinde Normal -Yüksek basınç ve Düşük basınç alarm durumlarını ışıklı ledlerle gösterir ve sesli ikaz verir. İkaz sesi panel üzerinde bulunan Mute butonuna basılar 15 dakika için kesilir. Müdahale yapılmadığı sürece ikazı süre sonunda tekrar vermeye başlar. Besleme voltajı 220 -240 V/50-60 Hz'dir.  
ERY 5000 ALARM PANELİ

Sistem mikrodenetleyci kontrollü olup full-duplex RS-485 iletişim modunda haberleşmeyi destekler. Alarm paneline ortama göre basınç ve vakum sensörleri bağlanır. Mikrodenetleyici sensörlerden okuduğu değerleri değerlendirip ilgili değerlerin üzerindeki arayüzde gösterilmesini sağlar. Algılanan gaz basınç değerleri ayarlanan (hafızasındaki) değerlerin dışına çıkması durumunda sesli ve görsel uyarı verecek, öncelikli gazın hattaki gaz basınç değeri bire bir olarak displayde gözükecektir.

Arayüz kısmı tuş takımı, display ve tablo şeklinde sıralanmış ledlerden oluşmaktadır. Paneldeki alarm, olay, test, arıza bilgileri ve hattaki gazların basınç değerleri üzerindeki tuş, display ve ledler yardımı ile görsel olarak izlenebilmektedir. Üzerinde bulunan tuş takımı yardımı ile bir gaz blok'u seçilebilir, adres, kalibre, düşük ve yüksek basınç değerleri gibi ayarlar kolay bir şekilde görülebilir ve ayarlanabilir(hafızaya alınabilir).

Bir ag sistemi kurularak CAT6 kablo aracılığı ile alarm paneli bir bilgisayara bağlanıp tek noktadan bütün alarm panelleri gözlemlenebilir. Bilgisayar üzerinden alarm paneline müdahale edilebilir.

 
MASTER ALARM PANELİ

Master Alarm Paneli uzak bir noktadan santrallerin durum bilgilerini görsel ve duysal olarak izlenmesini sağlayan mikro denetleyici kontrollü bir alarm sistemidir. Tüm santrallerin durum bilgilerinin merkezi ve uzak bir yerde toplamak için kullanılır.

HTM 2022 standardına uygun olarak Santrallerin basınç hatası (Normal, Rezerv az, Tüpler boş, Pompa arızalı, Kompresör arızalı vb.), gibi durum bilgilerini görsel olarak izlemesini sağlar. Santraller üzerinde istenmeyen bir durum oluştuğunda sesli bir uyarı ile kullanıcıyı uyarır. Master Alarm Paneli teknik elemanlara rahatlıkla ulaşılabilecek,  aynı zamanda görsel ve sesli uyarıların rahatça görülüp duyulabileceği teknisyen odası veya telefon santralı gibi odalara monte edilir.

İletişim

Medikar Hastane ve Tıbbi Sis.Yapı Taah.Tes.İmal.San.Tic.Ltd.Şti.

Adres: Beypazarı Caddesi No:21 Varlık Mahallesi ANKARA / TÜRKİYE 

E-Mail: info@medikar.com

Tel: +90 (312) 341 10 41

Fax: +90 (312) 341 33 55 

Medikar Fabrika Adres