ELEKTRONİK KONSOLLU HEMŞİRE ÇAĞRI SİSTEMİ - NCS2001 S

Hemşire çağrı sistemi hasta ihtiyaç duyduğu zaman hemşire ile hasta arasındaki iletişimi sağlamaya yarar. Merkezi bir sistemdir.

Hemşire çağrı sisteminin bulunduğu odada 3 çeşit çağrı tipi vardır. Bunlar acil çağrı, hemşire çağrı, WC çağrıdır. Hangi odadan çağrı geldiği hemşire odasında bulunan konsol üzerinde görülmektedir. Aynı zamanda oda kapısının üst tarafında bulunan kapı üstü lambası görsel olarak sinyal vermektedir.

Hasta el seti üzerinde hemşire çağrı butonu, aydınlatma butonu vardır. Acil çağrı butonu ise hasta yatakbaşı ünitesi üzerine montelidir. Hasta el seti RC 45 kablosu ile odada bulunan yatakbaşı ünitesine bağlanır.

Hemşire konsolu üzerinde oda numaralarını ve çağrı tiplerini gösteren led ve displayler mevcuttur.

Konsol 5 odanın çağrı tipini ve oda numaralarını aynı anda gösterebilme özelliğe sahiptir. 32 odayıda hafızasına alabilmektedir.

HASTA EL SETİ ACİL ÇAĞRI ve İPTAL ÜNİTESİ
  Hasta odalarında yatakbaşı üniteleri üzerine takılan ve hastanın hemşireyi çağırmasına veya yatakbaşı ünitesi üzerindeki aydınlatma lambalarını yakmaya yarayan ve istek üzerine başka fonksiyonlarda eklenebilen hastanın kullandığı el seti ünitesidir.        Acil çağrı butonu üzerinde acil çağrı ve personel çağrı verme özelliğine sahip, alt ve üst aydınlatma butonları mevcuttur. Acil Çağrı ünitesi üzerindeki büyük butona basılarak acil çağrı başlatılır. Acil çağrı ile hemşire istasyonunda ve kapı üstünde acil çağrı uyarıları devreye girer.  
Hasta el seti üzerinde hemşire çağrı butonu, aydınlatma butonu, telefon çağrı butonu vardır. Hasta el seti RC 45 kablosu ile odada bulunan yatakbaşı ünitesine bağlanır. Alttaki iptal butonu ile çağrı ikazı iptal edilir. İptal butonunun iki yanındaki butonlar ise üst aydınlatma ve alt okuma lambalarını kumanda eder. Ayrıca acil çağrı ünitesi üzerinde kırmızı ve yeşil çağrı teyit Led’leri vardır.
HEMŞİRE ODADA KAPI ÜSTÜ LAMBASI
Hasta odası kapı girişlerinde bulunan bu ünite herhangi bir çağrı yaratıldığında, hemşirenin odaya ulaştığını kapı üstü lambası ve konsol aracılığı ile bildirmeye yarar. İptal butonuna basıldığında çağrı kaybolur.       Hasta yatak odaları girişinde kapı üstünde 2 veya 3 lambalı olarak bulunur. 2 lambalı tipler kırmızı yeşil, 3 lambalılar ise kırmızı, sarı ve yeşil olarak çağrı tiplerini ayrı ayrı bildirir. Bunların beyaz olanlarıda mevcuttur.

İletişim

Medikar Hastane ve Tıbbi Sis.Yapı Taah.Tes.İmal.San.Tic.Ltd.Şti.

Adres: Beypazarı Caddesi No:21 Varlık Mahallesi ANKARA / TÜRKİYE 

E-Mail: info@medikar.com

Tel: +90 (312) 341 10 41

Fax: +90 (312) 341 33 55 

Medikar Fabrika Adres